Pred zaplneným hľadiskom sme začali ako z veľkej knihy a už v 10. minúte sa po veľkej chybe brankára hostí ujali vedenia gólom Kráľa. Potom však prebrali iniciatívu hostia, ktorí mali loptu viac na nohách, čo vyústilo do vyrovnania stavu. Po strele Hrebíka si dal vlastenca Petráš. Obe mužstvá ešte nastrelili žrď. V  závere mohol strhnúť víťazstvo na stranu domácich Ešek, avšak sám pred bránou mieril tesne vedľa.

„Rýchly gól na 1:0 nám na ťažkom teréne skôr uškodil,“ hľadal príčiny domácej dvojbodovej straty tréner FKM Nové Zámky Attila Czuczor. „Hlavne však nám nezahrala podľa predstáv záložná pätica, ktorá pokazila pomerne veľa prihrávok a z toho dôvodu nám viazla kombinácia. Hneď po prestávke sme inkasovali a súperovi sa potom hralo na brejky lepšie.“ Autora jediného gólu Novozámčanov Viktora Kráľa však delili v 65. minúte od druhého zápisu iba cm, keď jeho hlavička skončila na žrdi. „Aj hostia raz nastrelili tyč, preto si myslím, že za bojovný výkon si remízu zaslúžili,“ ponúkol tréner FKM triezvy pohľad na zápasový dej. „V závere sme sa ale predsa len mohli tešiť, ak by napríklad Ešekovi po rohu neodskočila lopta na päťke, alebo, ak by Tawandovej strele nechýbali cm.“ Postavenie Nových Zámkov v treťoligovej tabuľke velí doma bodovať naplno. „Vieme na čom sme, mínus dva body nás naozaj netešia, no musíme ísť ďalej.“ Najbližšie má mužstvo A. Czuczora voľno a potom prídu Vráble. „Už pred jarou som tvrdil, že pre nás budú prakticky všetky domáce zápasy šesťbodové a v takých môžeme len stratiť. Ideme však za svojim cieľom, teraz máme dva týždne na prípravu na Vráble a ja verím, že uspejeme.“

FKM Nové Zámky - ŠK Šurany 1 : 1 (1 : 0)
Strelci gólov: 10'  V. Kráľ, 48'  D. Petráš (vlastný)
R: Marian Otiepka , AR1: Miroslav Tarabus , AR2: Tomáš Hulínek
Počet divákov: 830