O tom, že o osude zápasu môžu rozhodnúť obyčajné 3 minúty sme sa presvedčili v Dubnici n./Váhom. Nanešťastie pre nás - v tom negatívnom slova zmysle. Prvá hodina duelu sa vyvíjala podľa našich predstáv, keďže sme sa ujali vedenia a disciplinovanou hrou nepustili súpera k ničomu vážnejšiemu. Žiaľ prišla fáza v rozpätí od 62 do 65 minúty, ktorá rozhodla o zbytočnej prehre, prvej na jar. V stredu proti Nededu si na súperovej pôde už obdobné zlyhanie nebudeme môcť dovoliť...

TIPOS III. liga západ, 28. kolo, 06.05.2017 o 16.30 hod.

MFK Dubnica n./Váhom - FKM NOVÉ ZÁMKY 2:1 (0:1)
góly: 62. Vaško, 65. Horecký - 22. MUCHAYA

Súboj dvoch na jar neporazených tímov začali lepšie hostia, keď po dravom prieniku Matić položil gólovú prihrávku na nohu Muchayovi a ten si vychutnal gólmana. Zápas sa niesol v znamení optickej prevahy domácich, avšak bez väčších šancí. O všetkom rozhodla hluchá trojminútovka hostí. Najprv po nedorozumení Dovičoviča s Poluchom darovali Zámčania domácim rohový kop, ktorí tento využili hlavičkou Vaška s nešťastným prispením teču Ešeka. To však nebolo všetko, o tri minúty nato zle rozohral brankár Dovičovič, čo strelou do prázdnej brány zužitkoval Horecký. Napriek tomu si však hostia mohli zobrať aspoň bod, avšak Košút päť minút pred koncom trestuhodne z 3 metrov trafil iba do rúk brankára. Hostia dnes ľahkovážne darovali domácim víťazstvo. (zdroj: knfoci.sk)

Zostava: Dovičovič - Ešek (K), Poluch, Petráš, Baksics (62. Košút), Korman, Horáček, Lovska, Orémusz (71. Fehérvári), Muchaya (85. Király), Matić

ŽK: Poluch

Vyjadrenie trénera Petra Léranta: "Dnes to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V 1.polčase sme neboli dostatočne aktívni smerom dopredu. Súper mal platonickú prevahu vďaka našim lahkovážnym stratám lopty, ale do žiadnej šance sme ho napriek tomu nepustili. Vedenia sme sa ujali vďaka rýchlosti a dravosti Matića, ktorý po prieniku našiel Muchayu a ten do odkrytej brány pohodlne skóroval na 0:1. Do hernej a psychickej pohody nás však paradoxne tento moment nedostal. Po prestávke sa to herne s pribúdajúcimi minútami stále zlepšovalo, zápas sa vyrovnal. Nešťastne však Ešek po rohovom kope tečoval hlavičku súpera na 1:1. Hneď nato sme po prieniku Polúcha mohli opäť skórovať, ale jeho prudká strela tesne minula bránu. Tri minúty nato po zlom výkope Dovičoviča bolo 2:1,keď do opustenej brány skórovali domáci. Po tomto momente sme si vytvorili tlak,herne to bolo už ovela lepšie.Zahrávali sme viacero štandartiek a po jednej Košút bohužial z pár metrov neskóroval do odokrytej brány. Zápas sme si na našu smolu prehrali sami individuálnymi chybami, nekoncentráciou a neadekvátnym prístupom. Psychika však zohráva svoje, vo fáze zápasu, keď už sme nemali ani bod sme zrazu vedeli hrať dobre, a tak ako sme to chceli od začiatku. Musíme sa poučiť z prehry a už sa skoncentrovať na stredajšie derby v Nedede."