V generálke na jesennú časť sme nastúpili proti účastníkovi druhej navyššej maďarskej súťaže Budafoki MTE. Hralo sa v príjemnom prostredí kúpeľného mestečka Bükfürdö, kde je náš súper na sústredení. Napokon z toho bolo presvedčivé víťazstvo s viacerými fázami kvalitného herného prejavu.

Prípraný zápas - 19.07.2017 o 17.00 hod.

Budafoki MTE - FKM NOVÉ ZÁMKY 1:4 (1:2)

góly: 20. Kingambo, 25. Horáček, 74. Švajda, 85. Matić

Zostava:

Juhás - Ešek, Petráš, Horáček, Baksics, Korman, Lovska, Fiala, Muchaya, Matić, Kingambo

Striedali: Dovičovič, Holeček, Švajda, Letko, Király

Tréner Peter LÉRANT: "V poslednom prípravnom zápase sme proti nováčikovi  druhej maďarskej ligy prezentovali našu ofenzívnu silu. Strelili sme 4 pekné góly a herne dominovali. Boli však aj fázy, keď sme neboli kompaktní a vyvážení v oboch smeroch. Na tom ešte popracujeme. Musíme sa teraz fyzicky osviežiť, lebo únava je badateľná, aj deň pred zápasom sme trénovali dvojfázovo. Naše ambície chceme dokazovať už v nedeľu v pohárovom derby zápase vo Dvoroch. Lepšiu motiváciu chlapci ani nemohli chcieť, keďže sa v prípade postupu môžu otestovať so Slovanom Bratislava."