Po prvom polčase mohlo byť po zápase. Tri tutovky - nula strelených gólov. Dve chyby - dva inkasované góly. Futbal vie byť nekompromisný. História sa zopakovala. Na jar sme v Dubnici viedli 0:1, súper v rozpätí troch minút otočil zápas. V sobotu opäť rozhodla smrteľná trojminútovka. Ale najmä úvodné dejstvo, kedy sme nedokázali skórovať z vyložených šancí. Múdri ľudia sa dokážu poučiť z chýb. Buďme nimi už pred najbližším zápasom v stredu proti rezerve DAC D. Streda.

III. liga západ, 3. kolo, 27.08.2017 o 17.00 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - FK Dubnica n./Váhom 0:2 (0:0)

Góly: 55. Pagáč, 58. Vaško

R Gašparovič, ŽK: Korman, Kingambo – Zahranychnyy, Pagáč. 408 divákov.

FKM: Dovičovič – Petráš, Ešek, Piskla, Letko (71. Baksics) – Obert, Fiala (80. Švajda), Korman, Muchaya (62. Dikácz) – Matič, Kingambo. Tréner P. Lérant

FK: Digaňa – Zahranychnyy, Častulín, Pagáč, Suchý (76. Cisár), Jakúbek, Čurik (89. Levai), Vaško (85. Filo), Švec, Janco (71. Bielik), Horecký (88. Václav). Tréner P. Jakuš

Hostia pricestovali do Nových Zámkov ako veľmi kvalitný, kompaktný celok, čo dokazovali od prvých minút. Úvodné dejstvo však patrilo domácim. Prvú príležitosť mal v 8. minúte Muchaya, ale po úniku trafil prízemnou strelou iba žrď hosťujúcej brány. V 19. minúte mieril Kingambo po peknej Matičovej akcii nad. Hralo sa väčšinou na polovici Dubničanov, ale domácim akciám chýbala kvalitnejšia finalizácia. V 37. minúte sa osmelili aj hostia, ale Janco mieril z dobrej pozície vysoko nad. Najväčšiu šancu na gól mal minútu pred polčasovým hvizdom domáci Kingambo, ktorý dostal dobrý center od Matiča, pred sebou mal prázdnu bránu, ale jeho strelu stačil hosťujúci obranca zblokovať tak, že lopta napokon v bráne neskončila.Do druhého polčasu nastúpili hostia so zmenenou taktikou, začali vyššie napádať, čo domácich hráčov dokonale zaskočilo. Tí sa na ihrisku akoby hľadali a tak sa začali rodiť šance pred Dovičovičovou bránou. V 48. minúte strela zo skrumáže minula bránu FKM. O tri minúty na to skončila hlavička dubnického Pagáča na brvne, ale stopér hostí sa napokon dočkal v 55. minúte, keď naňho obrana FKM na päťke úplne zabudla a lopta z jeho hlavy nemohla inde skončiť iba v sieti. Šokovaní domáci boli po prvom zásahu hostí ešte viac dezorientovaní a o niekoľko minút inkasovali ďalší gól. Lopta sa dostala po zaváhaní obrancov FKM k Vašekovi, ktorý bez problémov zvýšil náskok svojho celku. Dubnica bola definitívne na koni a na hracej ploche sa až do konca zápasu dialo to, čo chceli jej hráči. Domáci sa snažili o kontaktný gól, ale ich hra bola bez momentu prekvapenia, navyše kŕčovitá a veľmi nepresná. Nepomohli ani striedania a tak si Dubničania dvojgólový náskok ustrážili až do konca.

Zdroj: mynovezamky.sme.sk

Tréner Peter LÉRANT: "Bohužiaľ sme opäť odohrali dva rozdielne polčasy. V prvom sme hrali koncentrovane,dominovali sme a mali sme viesť rozdielom troch gólov. Každý zápas si vytvoríme veľa šancí, avšak naša gólová efektivita bola nulová. Do druhého polčasu sme navyše vstúpili až príliš uspokojení a nekoncentrovaní. Urobili sme niekoľko chýb v rozohrávke a super vycítil šancu. Gólovo nás potrestali až po rohovom kope, keď sme nepochopiteľne opustili priestor pred bránkou a z 5 metrov súper pohodlne skóroval. Chvíľu nato sme po ľahkej strate lopty v strede ihriska gólovo zase pykali. Aj keď snaha urobiť niečo s výsledkom tam bola, súper sa však po strate lopty stihol hneď dostať s deviatimi hráčmi pod loptu a nám už chýbala ľahkosť. Viac ako prehra ma mrzí, že na ihrisku nemáme lídrov, ktorí by ťahali ostatných. V krízových situáciach sme v herných činnostiach robili zlé návyky z minulosti, nehrali sme našu hru a vytratila sa tímovosť. Niektorí hráči si myslia, že stačí keď sú v základnej zostave. Ak chceme byť úspešní, futbal musí aj bolieť. V ofenzívnych priestoroch sa potrebujeme tlačiť do situácií jeden na jedného a nie hrať alibisticky. Toto si zanalyzujeme v kabíne, lebo už v stredu nás čaká ďalší ťažký súper v podobe rezervy DAC."