Aj keď sa z časového hľadiska píše úvod sezóny, netreba si zbytočne komplikovať život a body treba poctivo zbierať už od začiatku. Proti Dubnici sme sa tejto filozofie nedržali. Streda proti DAC "B" ponúkala šancu na reparát. Nechytili sme sa jej však v plnom rozsahu. Vzhľadom na priebeh duelu musí remíza mrzieť. Síce sme nemali toľko tutoviek ako v sobotu, ale jednogólový náskok získaný desať minút pred koncom sa má pevne udržať vo vlastných rukách. Pred nami je ďalšia výzva - v nedeľu získať stratené v Beluši.

III. liga západ ZsFZ, 16. kolo, 30.08.2017 o 17.00 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - FK DAC 1904 D. Streda "B" 1:1 (0:0)

góly: 80. Švajda - 85. Szelle

ŽK: Baksics, Obert, Švajda

Zostava: Juhás - Ešek (K), Petráš (46. Baksics), Piskla, Letko, Obert, Fiala (79. Švajda), Korman, Muchaya (60. Dikácz), Matić, Kingambo

Tréner Peter LÉRANT: "Táto remíza nás bude ešte dlho mrzieť. Chalani siahli na dno svpjich síl, celý zápas dominovali, ale napokon sme v závere nešťastne po tečovanej strele prišli o 2 body. ozitívom je, e sme sa celý zápas tlačili pred bránu a verili, e vytúžený gól dáme aj napriek do oka bijúcej smole v zakončení. V niektorých gólových situáciach nás zastavil nedovolene súper, ale rozhodca buď nič nevidel, alebo neskôr neefektívne nenechal výhodu, keď sme mali gólovú situáciu dvaja na jedného.Napriek všetkému sme sa v závere presadili po hlavičke Švajdu. Vedenie sme mohli gólovo potvrdiť,ale koncovka nám už dlhšiu dobu nevychádza podľa predstáv. Súper hral celý zápas na rýchle brejky a čakal na našu chybu. Bohužiaľ sme ju spravili v samom závere, keď sme nezhustili strategický piestor pred pokutovým územím. Život prináša aj takéto situácie. Musíme ešte tvrdšie pracovať, aby sme si šťastie priklonili na našu stranu,lebo futbalovú kvalitu určite máme. Stratené body sa pokúsime priniesť v nedeľu z Beluše."

Foto: DAC1904 /FB/