V blízkej Šali sme domácich prakticky počas celého stretnutia k ničomu nepustili. Potvrdil sa jasný kvalitatívny rozdiel v zložení kádrov. Boli sme dominantní a loptu držali na vlastných kopačkách. Naši hráči s prehľadom a pokojom v mysli zaznamenali desiate jesenné víťazstvo.

III. liga západ, 13. kolo, 04.11.2017 o 13.30 hod.

FK Slovan Duslo Šaľa - FKM NOVÉ ZÁMKY 0:2 (0:1)
góly: 13. Letko, 86. Švajda

Zostava: Dovičovič - Petráš, Ešek (K), Letko, Baksics, Korman (84. Švajda), Lovska (86. Piskla), Obert, Matić (89. E. Horáček), Muchaya (70. Fiala), Kingambo

ŽK: Obert, Ešek

Z prvého rohového kopu sme hneď skórovali vďaka dobrej orientácii a dôraze Letka v šestnástke súpera. Následne sme v ďalšom priebehu hrozili najmä vďaka prienikom Muchayu, či Matića. Po faule na Oberta sa na počudovanie všetkých pokutový kop nekopal. V druhom polčase volalo po góle aj zakončenie Lovsku, či úniky Muchayu, Kingamba a Matića. Statočne sme zniesli aj úder lakťom do Lovskovej hlavy, ale aj šliapnutie nohou na ležiaceho Matića. Všetko bez akýchkoľvek následkov pre domácich. Definitívne potvrdenie víťazstva priniesol až pohotový inštinkt Švajdu. Počas celého priebehu stretnutia si domáci nevypracovali vážnejšiu príležitosť, držali sme ich na dištanc od brány. Sebavedomým výkonom si zaslúžene nesieme tri body.

Tréner Peter LÉRANT: "Derby zápas sme zvládli podľa našich predstáv. Zdobila nás tímovosť a dominantnosť. Škoda pre futbal, že zápas sa hral v nervóznej atmosfére, k čomu prispel svojim neadekvátnym výkonom najmä slabučký rozhodca. Do stretnutia sme išli s cielom dominovať a využívať našu rýchlosť v krídeľných priestoroch po hĺbkových prihrávkach. To nám viacmenej aj vychádzalo. Zlepšiť však musíme súčinnosť pri prechode do finálnej fázy, lebo sme vpredu nepodržali loptu tak, ako si želáme. Duel sme mohli rozhodnúť aj skôr, ale stále nám chýba presnosť, rozhodnosť a kľud pri finálnej prihrávke. Popracujeme na tom, aby sa už doma proti Galante zlepšili aj tieto činnosti, čím predvedieme atraktívny futbal."