Hovorí sa, že odvážnym šťastie praje. Úspechu treba ísť oproti. V sobotu sa to naplnilo do bodky. Nebezpečný súper nám dal zabrať. Mužstvo však svojou mentálnou silou a odhodlaním dokázalo nepriaznivý stav zvrátiť. Ďalší ukazovateľ pozitívneho progresu tohto tímu. Tabuľkové postavenie a dosahované výsledky nás pred posledným duelom jesene na pôde juniorky FC Nitra stavajú do pozície favorita. Budeme chcieť priniesť plný bodový zásah a zotrvať tak na medailových stupienkoch.

III. liga západ, 14. kolo, 11.11.2017 o 13.30 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - FC Slovan Galanta 2:1 (0:1)

góly: 61. Matić, 90.vlastný

Zostava: Dovičovič - Petráš, Ešek (K), Letko, Baksics (9. Piskla), Korman (72. Švajda), Fiala (88. E. Horáček), Lovska, Muchaya, Matić, Kingambo

ŽK: Petráš, Muchaya

Zápas sa pre domácich nezačal dobre, keď už v 9. min. museli po tvrdom zákroku hosťujúceho hráča odniesť z ihriska obrancu FKM Baksicsa na nosidlách. V 10. min. sa v súperovej šestnástke dobre uvoľnil Matič, jeho strelu brankár vyrazil a následne Muchaya nedokázal z tesnej blízkosti dopraviť loptu do brány. Po rýchlej akcii domácich strieľal Korman, ale brankár Galanty Čellár bol pozorný. V 20. min. unikol po ľavej strane bleskurýchly Kočiš, dostal sa do tesnej blízkosti Dovičoviča, ale prestreliť ho nedokázal. Agresívni a rýchlo kombinujúci Galanťania postupne preberali iniciatívu a po polhodine hry musel zasahovať brankár FKM po tvrdej strele Prágaia. V poslednej minúte prvého polčasu zahrávali hostia roh, na ten si nabehol stopér Vdovjak a otvoril skóre. Po zmene strán vybehli domáci na ihrisko s odhodlaním výsledok zvrátiť, ale proti veľmi nepríjemnému súperovi to nemali vôbec jednoduché. V 52. min. mohol potrestať Pisklovu hrúbku Kočiš, ale Dovičovič zasiahol včas. Po hodine hry zahrávali domáci štandardnú situáciu z pravej strany, lopta našla v pokutovom území Matiča a ten ju poslal hlavou od brvna do siete – 1:1. V ďalšom priebehu zápasu sa snažili oba celky strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 73. min. Kočišova hlavička letela iba tesne nad domácu bránu. Na domácej strane to skúšali Ešek so striedajúcim Švajdom, ale bez efektu. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, šťastena sa usmiala na Novozámčanov. Už v nadstavenom čase poslal dlhú loptu do pokutového územia Galanty Lovska a po Ešekovom hlavičkovom súboji bol striedajúci Marafkó tým hráčom, ktorý nešťastne poslal loptu do vlastnej siete.

RG

Tréner Peter LÉRANT: "V závere sezóny sme videli zaujímavý, dynamický a bojovný zápas so šťastným koncom pre nás. Úvod zápasu priniesol šance po prienikoch Matića, ale najväčšiu Muchaya nepochopiteľne nepremenil. Súper bol od začiatku agresívny, fyzicky silný a nekvalitný terén ich spôsobu hry vyhovoval viac. My sme sa kombinačne presadzovali ťažšie a citeľne nám v strede poľa chýbal vykartovaný Obert. Naviac sa v súboji nešťastne zranil Baksics. Súper sa chytil, mal aj dobré príležitosti, ale mužstvo podržal brankár Dovičovič. Stratou koncentráciou pri rohovom kope nás v závere polčasu hostia napokon predsa len gólovo potrestali. Druhé dejstvo sme mali viac z hry, vytvorili sme si tlak aj viacero šancí. Hra mala spád a súper hrozil najmä z rýchlych protiútokov. Nakoniec sme za našu úpornú snahu boli odmenení. Najprv Matić krásnou hlavičkou vyrovnal a v poslednej minúte sa v skrumáži pred bránou odrazila lopta do súperovej siete. Na konte máme už úctyhodných 35 bodov, a to nás ešte čaká zápas v Nitre, kde chceme tiež zvíťaziť."