Posledné jesenné kolo nám žiaľ body neprinieslo. Na posilnenú juniorku FC Nitra o 4 hráčov "A" mužstva (Šimončič, Charizopulos, Lola, Abrahám) náš výkon nestačil. My sme naopak nastúpili bez vykartovaného Petráša, zraneného Baksicsa a dlhodobo zranených Horáčeka s Dikáczom. V daždivom počasí sme súperovi napokon podľahli 0:2. Nič to však nemení na výbornej jeseni. So ziskom 35 bodov nám patrí 4. miesto v tabuľke so šesťbodovou stratou na prvé Borčice. Hráčom a celému realizačnému tímu na čele s trénerom Petrom Lérantom patrí uznanie za dosiahnuté výsledky. ĎAKUJEME !!!

III. liga západ, 15. kolo, 19.11.2017 o 10.30 hod.

FC Nitra "B" - FKM NOVÉ ZÁMKY Zámky 2:0 (1:0)
góly: 35. Lola, 73. Šimončič

ŽK: Korman, Fiala

FC Nitra "B": Kolmokov - Gužík, Galko, Ďurek, Charizopulos, Lola, Záhon, Zelenka, Abrahám, Šurnovský, Šimončič

FKM: Dovičovič - Piskla, Ešek (K), Letko (70. E. Horáček), Lovska, Korman (74. Švajda), Obert, Fiala, Matić, Muchaya (88. Király), Kingambo

V nedeľu predpoludní sa odohral posledný zápas jesennej časti III. ligy. Tréner domácich mal k dispozícii aj hráčov z prvého mužstva. Za výdatného dažďa sa hral veľmi atraktívny súboj. Hralo sa vysokej úrovni vo veľmi dobrom tempe. Domáci súpera prevýšili hlavne v strede poľa. Šance sa na oboch stranách rodili ťažko. Do vedenie išli v tridsiatej piatej minúte, keď Lola po centri z ľavej strany prekonal brankára hostí, 1:0. Po zmene strán tempo hry neupadlo a hra pokračovala na vysokej úrovni. Druhý gól v zápase pridal Šimončič, ktorý v sedemdesiatej tretej minúte zblízka prekonal brankára, 2:0. Hostia v samom závere zahrávali rohový kop. Do zakončenia sa dostal útočník hostí, no Kolmokov reflexívne zasiahol a udržal si čisté konto.

Zdroj: www.fcnitra.com

Tréner Peter LÉRANT: "Škoda, že sme nezakončili inak úspešnú časť sezóny pozitívnym výsledkom. Hralo sa na ťažkom teréne za neustáleho dažďa aj vetra, ale zápas mal napriek tomu dynamiku a náboj. Bohužiaľ sme v zostave museli improvizovať kvôli trestom a zraneniam. Naopak, súper posilnení o viacerých hráčov z Fortuna ligy, aj rozhodol ich gólmi. Títo hráči sa ukázali ako rozdieloví, lebo prvý polčas bol vyrovnaný. Inkasovali sme po rohovom kope hlavičkou po vynikajúcom výskoku. Druhý polčas sme súpera zatlačili, ale gólovo sme sa nepresadili ani z vyložených šancí. Súperovi vyšiel rýchly protiútok a po finálnej prihrávke z krídla sme pykali, čo nakoniec aj rozhodlo. Chalani zápas odmakali, vytknúť im môžem akurát, že niektoré herné situácie riešili nevhodne, vzhľadom ku stavu hracej plochy. Celkovo im však touto cestou chcem poďakovať a pogratulovať ku dosiahnutým výsledkom a výkonom. Získali sme úctyhodných 35 bodov, čo je dobrá pozícia pred jarnou sezónou."