Na úvodný prípravný duel sme vycestovali do maďarského Komáromu, kde sme si zmerali sily v súboji proti druholigovému KFC Komárno. Po našej celozápasovej prevahe a množstve nevyužitých gólových príležitostí sme dostali lekciu z efektivity. Najbližšie sa predstavíme už túto stredu 17. januára od 15.00 hod. na tom istom mieste proti maďarskému účastníkovi druhej najvyššej súťaže Budaörsi SC.

KFC Komárno (II. liga) - FKM NOVÉ ZÁMKY 2:0 (1:0) hralo sa v sobotu 13.01.2018 od 11.00 hod.

góly: 5. Kelemen, 90. Németh

Zostava: Dovičovič - Ešek (K), Petráš, Letko, Košťál, Mpofu, Obert, Dione, Matić, Muchaya, Bakar

striedali: Mulenga, Kele, Švajda, E. Horáček

zranení: Baksics, Piskla, P. Horáček, Korman, dovolenka: Kingambo

Hneď na úvod duelu sa udiali dva podstatné okamihy. V prvých minutách sa po rýchlom prieniku dostal do vyloženej šance Muchaya, ale sám pred brankárom zvolil nepresnú prihrávku pred zakončením. Následne súper využil dlhú prihrávku za obranu a Kelemen sám pred Dovičovičom nezaváhal. Prevaha bola na našich kopačkách, ďalšiu tutovku Oberta vyškriabal brankár nad bránu. Hlavička Matića nebola dostatočne presná. Aj v druhom polčase sme hrali prakticky na jednu bránu a pokračovali v zahadzovaní šancí. Najprv zakončenie Muchayu smerovalo len do žrde. Ten istý hráč potom po perfektnej prihrávke od Keleho vystrelil na bránu, jeho strelu brankár iba vyrazil pred seba, kam si nabehol Švajda a pohodlne skóroval. Tento regulárny gól však arbiter neuznal pre neexistúci ofsajd. Nevyužité zostali aj ďalšie šance Muchayu, Švajdu, či Matića. Paradoxne to bol súper, ktorý využil svoju jedinú druhopolčasovú strelu a v poslednej minúte zvýšil vedenie Komárna Németh. Napriek dominantnej prevahe, sme dostali lekciu z efektivity, keďže sme nevyužili veľké množstvo gólových príležitostí.

Tréner Peter LÉRANT: "Zápas splnil svoj účel. Vyskúšali sme viacerých nových hráčov. Na ľavom kraji obrany ukázal potenciál mladý Košťál a v strede zálohy aj Mpofu. Skúšali sme aj Mulengu, Dioneho, Bakara  a Keleho, ktorí takisto môžu byť pre nás zaujímaví. S herným prejavom som spokojný, kombinačne sme súpera prevýšili. Takisto aj v počte gólových šancí, ale ako celú jeseň aj dnes sme mali problém s efektivitou. Negatívom je, že niektorí hráči stále nepochopili, že priateľské zápasy neexistujú a zase sme inkasovali po chybách z lahkovážnosti."