Séria prípravných zápasov mužov pokračovala aj túto sobotu. V maďarskom Komárome si zmerali sily s už tradičným súperom, štvrtoligovým Imeľom. Zápas mal jednoznačný priebeh a skončil našim víťazstvom dvojgólovým rozdielom. Najbližšie sa predstavíme budúcu sobotu 17. februára proti maďarskému druholigistovi Budafoki MTE na jeho štadióne.

Prípravný zápas - 10:02.2018 o 17.00 hod, umelá tráva Komárom

FKM NOVÉ ZÁMKY - TJ Imeľ 4:2 (2:0)

góly: 5. Muchaya, 24. Mpofu, 65. Bilyk, 76. Švajda - 84, 87. Babicz

Hneď úvodná vážnejšia akcia duelu skončila našim gólovým zakončením. Na začiatku efektnej kombinácie bol Horáček, ktorý umne vysunul Bilyka a jeho presnú prihrávku využil Muchaya. Hernou dominanciou a kombinačnou hrou sme súperovi nedali vydýchnuť, preto nás mnohkrát zastavili iba za cenu faulu. Po jednom z priamych kopov si na presnú prihrávku Horáček nabehol Mpofu a hlavou zvýšil stav. V druhom polčase náš tlak ešte viac narastal, loptu sme držali na kopočkách. Po kolmici Muchayu upravoval v 65 minúte Bilyk na rozdiel triedy 3:0. Prehľad v šestnástke súpera neskôr ukázal aj Švajda, ktorý delovkou upravil vedenie na 4:0. V záverečných minútach sa presadil aj súper, keď ojedinelými dvoma presnými strelami prekonal talentovaného dorastenca Lengyela v našej bránke.

FKM: Lengyel - Szénási, Ešek (K), Piskla, Mulenga, Obert, Mpofu, Bilyk, Dione, E. Horáček, Muchaya

striedali: Švajda, Kováč, Kingambo, zranení: Cingel, P. Horáček, Baksics

Tréner Peter LÉRANT:

"V prípavnom zápase sme si mohli vyskúšať rôzne varianty na súpera v hlbokom bloku. Boli sme jasne dominantní, a to najmä vďaka rýchlej práci s loptu a dobrému pohybu. Som spokojný ako sme preniesli natrénované kombinácie a činnosti do hernej praxe. V pozitívnom svetle sa prezentoval Horáček svojou kreativitou, ale aj Bilyk ťahom na bránu. Budeme naďalej tvrdo pracovať, aby sme sa neustále zlepšovali."