Ďalším súperom našich mužov počas prípravného obdobia bol v sobotu 17. februára maďarský druholigista Budafoki MTE. Zápas sa odohral na umelej tráve v športovom komplexe predmestia hlavného mesta Budapešti, kde má futbalový klub domovský stánok. Nezostávalo nám nič iné len ticho závidieť zápasové (nová krytá tribúna), tréningové (prírodný trávnik, umelá tráva, športová hala) a regeneračné (bazén, sauna) možnosti na jednom mieste. Pre súpera to bola generálka pred štartom jarnej časti druhej ligy, v ktorej je ich jednoznačným cieľom záchrana. Počas zimného obdobia káder výrazne posilnili, napr. aj o reprezentanta Maďarska do 21 rokov, či ďalších futbalistov s prvoligovými skúsenosťami. V prípravných zápasoch podľahli iba juniorke Dinama Záhreb na sústredení v Chorvátsku, pred týždňom rozdrvili slovenského treťoligistu z Rimavskej Soboty (III. liga stred, 3. miesto) v pomere 6:0. Pre náš tím to teda bola vhodná medzinárodná konfrontácia, ktorá po vyrovnanom zápase skončila spravodlivou remízou.

Budafoki MTE - FKM NOVÉ ZÁMKY 1:1 (0:0)

gól: 78. Dione

Prvý polčas priniesol niekoľko nebezpečných situácií na oboch stranách. S dvoma pohotovými zákrokmi sa prezentoval brankár Szabó, na druhej strane vytlačil jedovku Kingamba domáci gólman, nevyužitý zostal aj únik Muchayu. Počas prvej polovici druhého dejstva nás Budafok zatlačil do defenzívy, čo napokon vyústilo do gólového zakončenia a po hlavičke domáceho útočníka tak bol stav 1:0. Následne sa hra opäť vyrovnala. Pohrozili sme šancami Švajdu, či Kingamba. Gólový efekt však priniesla až akcia zo 78. minúty. Mpofu presnou prihrávkou poza obranu vysunul Dioneho a ten zvnútra šestnástky technickou strelou vyrovnal na konečných 1:1.

FKM: Szabó - Djokic, Ešek (K), Piskla, Szénási, Mpofu, Obert, Horáček, Dione, Muchaya, Kingambo

striedali: Švajda, Mulenga, Kovács, Lengyel, zranení: Cingel, P. Horáček, Baksics

Tréner Peter LÉRANT: "Jednalo sa o najkvalitnejšieho súpera, proti akému sme počas prípravy zatiaľ hrali. Jeho hráči nás agresívne napadáli, a preto sme sa dlho nevedeli kombinačne presadiť. Pod tlakom sme chybovali nepresnými prihrávkami alebo zbytočným držaním lopty. Napriek tomu sme si však dokázali vypracovať niekoľko nebezpečných príležitostí. Vďaka jednej z nich Dione efektne vyrovnal. Zápas nám dokonale ukázal oblasti, v ktorých sa ešte musíme zlepšiť.