Netradične v piatok popoludní sme nastúpili na ďalší prípravný duel. Tentokrát bol na umelej tráve v Komárome našim súperom domáci VSE. Stretnutie napokon skončilo nerozhodným výsledkom, napriek našej veľkej prevahe. Opäť sme sa však trápili v koncovke. Najbližšie sa predstavíme v stredu 28. februára o 18.00 hod. proti MŠO Štúrovo  na umelej tráve v maďarskom Dorogu.

Prípravný zápas - 23.02.2018 o 15.00 hod.

Komáromi VSE (HU) - FKM NOVÉ ZÁMKY 2:2 (1:1)

góly: 21. Kingambo, 68. Szabó

Hralo sa na umelej tráve v Komárome.

Úvod zápas nevyšiel podľa našich predstáv, keď sme chybovali v rozohrávke a súper sám pred brankárom Švecom skóroval. Následne sme už zobrali opraty zápasu na svoje kopačky. Opäť nás však už ako tradične trápila koncovka. Najprv zostal nevyužitý únik Muchaya, neskôr ten istý hráč prihrávkou cez celú šestnástku hľadal Mészárosa a tomu chýbali len milimetre k zakončeniu do prázdnej brány. Ďalšiu efektívnu kombináciu sme však už využili a po osi Mpofu - Szabo - Kingambo sa posledný menovaný strelou zvnútra šestnástky nemýlil. V prvom dejstve ešte zaujali bravúry domáceho gólmana po jedovkách Mészárosa a Mpofuho. Počas druhého polčasu sa obraz hry nezmenil. Naďalej sme dobýjali súperovu bránu. V 68 min. unikol po ľavej strane Mészáros, prihrávkou našiel Szabá a ten delovkou z hranice pokutového územia vymietol pravý roh brány domácich. Potom prišla séria ďalších nevyužitých gólových šancí. Kingambo sa ocitol sám pred brankárom, avšak zbytočne váhal so zakončením, rovnako pochodil aj Muchaya po krídelnom úniku. Gólu sme sa nedočkali ani po dobre zahratých rohových kopoch, Ešekova hlavička tesne minula bránu, rovnako aj Mészarosov strelecký pokus v dobrej pozícii, Horáčekovi len málo chýbalo, aby dopravil loptu do siete. Trápenie v koncovke napokon využil súper a z ojedinelej akcie do otvorenej obrany vyrovnal prízemnou strelou v poslednej minúte skóre na konečných 2:2. 

FKM: Švec - Ešek (K), Piskla, M. Szabó, Szénási, Mpofu, Obert, Muchaya, Mészáros, Dione, Kingambo

náhradníci: E. Horáček, Mulenga, Kovács, Švajda, D. Szabó, Lengyel, zranení: P. Horáček, Cingel, Baksics      

Tréner Peter LÉRANT: "Zápas sa niesol v znamení našej prevahy. Opäť sme však neboli dostatočne efektívni v koncovke. Verím, že si góly šetríme na jarnú časť. Vieme sa dostať do gólových šancí, avšak ich nedokážeme premieňať v požadovanej miere. Dnes sa k tomu pridali dve hrúbky v defenzíve, ktoré súper nemilosrdne využil, pretože okrem nich prakticky nemal žiadne príležitosti. Prezentujeme sa moderným herným prejavom, loptu držíme pod kontrolou, ale musíme sa vyvarovať obranných chýb a výrazne zlepšiť zakončenie."   

 

 

 

0
0
0
s2smodern