Úvodné jarné kolo najvyššej regionálnej súťaže sme odohrali v Prievidzi. Domácich sme počas celého zápasu prakticky k ničomu nepustili a zaknihovali sme povinné tri body. V druhom polčase, kedy sme hrali viacmenej na jednu bránku, zniesla naša hra už aj prísnejšie parametre. Najbližšie sa predstavíme na domácom štadióne v sobotu 17. marca o 15.00 hod. proti FKS Nemšová, príďte podporiť našich chlapcov.

III. liga západ, 18. kolo 10.03.2018 o 14.30 hod.

FC Baník Prievidza - FKM NOVÉ ZÁMKY 0:1 (0:0)

gól: 82. Ešek

Zostava: Strelčík - Ešek (K), Piskla, Szénási, Dione, Mpofu, Mulenga (65. Kaman), Obert, Muchaya, Kingambo, Švajda (72. E. Horáček)

ŽK: Kingambo

Prvé minúty zápasu priniesli typický priebeh pre úvod jarnej časti, kedy sa hráči najprv zoznamovali so špecifikami terénu. V prvom polčase zaujali najmä dve situácie. Najprv Obert presnou prihrávkou poslal do prieniku Muchayu, jeho technická strela iba tesne minula bránu. Krátko nato v pokutovom území zakončoval Mulenga, avšak zásah brankára domácich zabránil gólu. Od začiatku druhého dejstva sme sa napevno usadili na polovici domácih, čo vyústilo aj do gólu Kingamba, ktorý však arbiter na základe verdiktu svojho asistenta neuznal. Potom sa ocitol sám pred brankárom Mulenga, ale ideálnu príležitosť nevyužil. Následne chýbali milimetre po spracovaní lopty k zvládnutému zakončeniu našej novej posile Kamanovi z Interu Bratislava. Tlak na bránu domácich sa stupňoval, v 82 minúte si loptu nachystal Ešek a delovkou z 30 metrov zaznamenal víťazný gól z priameho kopu. Samostatný únik Kingamba zastavil iba za cenu faulu obranca. Zápas sme s loptou na kopačkách s prehľadom doviedli do trojbodového záveru.

Tréner Peter LÉRANT: "Na úvod sezóny sme si dali jasné ciele. Odštartovať pozitívnym výsledkom a odohrať zápas koncentrovane, bez inkasovaného gólu. Toto sa nám podarilo, takže hráčov treba pochváliť. Prvý polčas ešte nebol podľa našich predstáv, prejavila sa nervozita z prvého súťažného zápasu po 4 mesiacoch a takisto faktor, že sme oproti jeseni nastúpili s viacerými novými hráčmi v základnej zostave. Chýbala nám väčšia aktivita a drzosť v ofenzívnej fáze. Hru sme síce pevne kontrolovali, ale gólové šance sme mali len dve. Po zmene strán reagovali chlapci na moju kritiku tým správnym spôsobom. Zvýšili sme aktivitu a úplne ovládli hru. Tlačili sme sa pred bránu peknými kombináciami, z čoho pramenilo niekoľko vyložených gólových príležitostí. Po psychickej stránke nás nezlomilo ani to, že Kingambovi neuznali regulárny gól, k dvom nenariadeným jasným penaltám v náš prospech sa vyjadrovať radšej ani nebudem. Gólovo sme sa napokon presadili Ešekovou exportnou delovkou z priameho kopu. Sme spokojní s tromi bodmi. Keď budú môcť nastúpiť Szabó a nedoliečení Cingel s Paťom Horáčkom, toto mužstvo pôjde ešte viditeľnejšie výkonnostne nahor. Najbližšiu sobotu chceme potvrdiť dobrý štart doma proti Nemšovej, dúfame aj s peknou diváckou podporou."

foto: Mário Mayo Frimmel /FB/vod sezóny sme si dali jasné ciele.Odštartovať pozitívnym výsledkom a odohrať koncentrovane bez inkasovaného gólu.Toto sa nám podarilo,takže hráčov treba pochváliť.1.polčas však nebol podla našich predstáv,prejavila sa nervozita z 1.súťažného zápasu po 4 mesiacoch a takisto faktor,že sme oproti jeseni nastúpili so 6 Na úvod sezóny sme si dali jasné ciele.Odštartovať pozitívnym výsledkom a odohrať koncentrovane bez inkasovaného gólu.Toto sa nám podarilo,takže hráčov treba pochváliť.1.polčas však nebol podla našich predstáv,prejavila sa nervozita z 1.súťažného zápasu po 4 mesiacoch a takisto faktor,že sme oproti jeseni nastúpili so 6 Na úvod sezóny sme si dali jasné ciele.Odštartovať pozitívnym výsledkom a odohrať koncentrovane bez inkasovaného gólu.Toto sa nám podarilo,takže hráčov treba pochváliť.1.polčas však nebol podla našich predstáv,prejavila sa nervozita z 1.súťažného zápasu po 4 mesiacoch a takisto faktor,že sme oproti jeseni nastúpili so 6