K jednému z ašpirantov na postup sme cestovali s túžbou bodovať. Dlho sme tento plán aj napĺňali, boli lepším mužstvom, žiaľ bez gólového efektu. Potom prišli tvrdé tresty za naše individuálne chyby. Krutá prehra musí hráčov vyhecovať do ďalších bojov. Za priebeh hry počas sedemdesiatich minút duelu sme si zaslúžili vyhrať, za posledných dvadsať minút zas prehrať. Aj taký je futbal, keď menej je niekedy podstatne viac. Ak na Veľkonočnú sobotu nadviažame nato pozitívne zo zápasu v Dubnici, domáce víťazstvo nad FK Beluša by nám nemalo ujsť.

TIPOS III. liga západ, 20. kolo, 25.03.2018 o 15.00 hod.

FK Dubnica n./V. - FKM NOVÉ ZÁMKY 3:0 (0:0)

góly: 71. Švec, 83, 87. Vujošević (1 z PK)

Zostava: Strelčík - Ešek (K), Piskla, Szénási, Dione, Mulenga, Obert, Muchaya (85. Mulenga), Kaman (87. D. Szabó), Kingambo, Švajda (61. E. Horáček)

ČK: 86. Strelčík

Úvodné dejstvo duelu prinieslo našu miernu územnú prevahu. Mužstvá si nevypracovali vážnejšie príležitosti. Hra hostí sa vyznačovala  lepšou organizovanosťou a častejším držaním lopty, domáci sa zmohli len na nakopávanie lôpt, čo naša obrana s prehľadom eliminovala. Na našu smolu, sme sa nedostali do nebezpečnejšieho zakončenia, keď sme nedotiahli prieniky Muchayu, či Dioneho. Druhý polčas sme vystupňovali tlak a súpera zatlačili na jeho polovicu. Gólom zaváňala najmä Ešekova pozícia z piatich metrov pred brankárom, avšak na miesto strely volil prihrávku, ktorá nenašla adresáta. Kingambo zvnútra šestnástky triafal iba do brankára a ani Horáčekovo technické riešenie nevyústilo do gólovej koncovky. Z priameho kopu síce Ešek prestrelil múr, ale brankár súpera pohotovo zareagoval. Potom sa však už k slovu dostali Dubničania, avšak s našim výrazným prispením. V 70 min. sme zbytočne stratili loptu v strede poľa, súpera sme zastavili iba za cenu faulu a nasledoval priamy kop. Presnou strelou sa súper ujal vedenia. Naďalej sme pokračovali v aktivite, ale už bez výraznejších šancí, aj keď Obertovej jedovke veľa nechýbalo. Séria rohov tiež nepriniesla gól do domácej siete. Následne sme nezachytili krídelnú akciu a po prízemnom centri do šestnástky skóroval osamotený útočník domácich, čím zvýšil vedenie svojho tímu. O pár minút nato sme nepochopiteľne chybovali v rozohrávke, následkom čoho sa rútil hráč domácich sám na brankára Strelčíka, ktorý sa rozhodol zatiahnuť ručnú brzdu faulom - červená karta, pokutový kop, gól. Domáca efektivita vo využití našich chýb bola základom tejto krutej prehry.

Tréner Peter LÉRANT: "Vo svojej futbalovej kariére, či už hráčskej alebo trénerskej, som zažil zápasy, keď bol môj tím lepší, futbalovejší, kontroloval priebeh zápasu a nakoniec aj tak prehral. V Dubnici to však bolo ako v zlom sne. Za 70 minút musím chalanov pochváliť. Pôsobili sme futbalovo aj organizačne vyspelejšie, boli sme agresívni a kompaktní. Domácich sme do ničoho nepustili, a preto len nakopávali dopredu lopty. Nám už dlhšie chýba individuálna kvalita pred pokutovým územím, mohli a mali sme zápas rozhodnúť v náš prospech za bezgólového stavu. Súper tak dnes vyťažil z minima maximum. Dvadsať minút pred koncom skončila strela z priameho kopu v našej sieti a zostali sme v šoku. Potom sme sa aktivitou tlačili pred súperovu bránu a zahrávali niekoľko štandartných situácii. Paradoxne po jednej z nich nás súper potrestal z rýchleho protiútoku. V tejto fáze stretnutia sme spravili niekoľko taktických individuálnych chýb a bolo po zápase. Prehra nás bude bolieť dlho, ale pozitívom do ďalšej práce je fakt, že sme dobre fungovali ako tím, herne aj organizačne. Individuálne chyby musíme samozrejme eliminovať na minimum, lebo tento faktor robí rozdiel medzi špičkovým a priemerným mužstvom."