Na veľkonočnú sobotu sme na domácej pôde privítali tím z Beluše. Daždivé počasie, podmočený terén, súper bez záujmu hrať futbal, ale zato so snahou od prvej minúty postaviť Berlínsky múr z desiatich hráčov pred vlastnou šestnástkou a k tomu ešte aj zdržiavať hru. Faktory, ktorých predzvesťou bolo, že to nebude žiadny okulahodiaci futbal pre diváka. Na proti tomu pozitívne atribúty v podobe futbalovej elegancie a prínosu novej posily Ľuboša Hanzela, úspešný debut 16 ročného odchovanca Denisa Lengyela v bráne s nulou na konte, absolútna prevaha v držaní lopty. Aj takéto zápolenia treba vedieť vyhrávať. Podarilo sa. Betón súpera sme prekonali, povinné tri body zostali doma. Teraz nás už čaká derby vo Veľkých Ludinciach. Tabuľkové postavenie velí vyhrať, musíme byť ale v maximálnom strehu. 

TIPOS III. liga západ, 21. kolo, 31.03.2018 o 15.30 hod.   

FKM NOVÉ ZÁMKY - TJ KOVO Beluša 1:0 (1:0)

gól: 34. Kingambo

ŽK: 54. E. Horáček

Zostava: Lengyel - Ešek (K), Hanzel, Dione, Szénási, Obert, Mpofu, Kaman (82. Mulenga), E. Horáček (68. Švajda), Muchaya (90. Piskla), Kingambo 

Tréner Peter LÉRANT: "Z dôvodu daždivého počasia sa hralo na ťažkom teréne, čo viackrát negatívne ovplyvnilo kvalitu našej finálnej fázy. Preto sme zápas nerozhodli už skôr. Súpera sme až na jedinú šancu, spôsobenú našou individuálnou chybou, prakticky do ničoho vážnejšieho nepustili, mali sme jasnú prevahu. Veľmi dobre zapadol do mužstva Hanzel a učite bude posilou. Veľkú radosť mám z výkonu odchovancov Eda Horáčeka, ktorý dal v tomto zápase našej hre tvár a v bráne si vynikajúco zastal miesto s nulou na konte len 16 ročný dorastenec Lengyel."   

0
0
0
s2smodern