Väčšiu časť súťaže sa sklári držali v tabuľke pred nami. O jeden bod sme ich predbehli až v uplynulých kolách. Šláger kola teda sľuboval kvalitný futbal. Aj sa stalo. Najmä z našej strany. Súpera sme prevýšili po všetkých stránkach a jednoznačne zvíťazili. Konečne sme si potykali aj s efektivitou v koncovke. V tabuľke nám teda patrí tretie miesto, len s trojbodovou stratou na druhé Borčice. O týždeň v nedeľu cestujeme k posledným Topoľčanom.

TIPOS III. liga západ, 28. kolo, 08.05.2018 o 16.30 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - ŠK LR Crystal L. Rovne 4:1 (2:0)
góly: 28. Dione, 31. Muchaya, 55, 76. Kingambo - 85. Živčič

Zostava: Strelčík - Ešek (K), Hanzel (74. Piskla), Szénási, Dione, Obert, Mpofu, E. Horáček (68. Švajda), Muchaya (46. Kuridze), P. Horáček (62. Kaman), Kingambo

ŽK: Hanzel

Tréner: Peter Lérant

Zápas tretieho so štvrtým sľuboval súboj na ostrie noža, ale napokon z toho bola jasná záležitosť domácich. Po vyrovnanom úvode mal prvú vážnejšiu príležitosť domáci Kingambo, ale po dobrej prihrávke Muchayu, chýbala jeho zakončeniu razancia. V 28. minúte vyšla domácim krásna kombinačná akcia. Do pokutového územia si nabehol obranca Dione, ktorý prebral vynikajúco načasovanú prihrávku a elegantne otvoril skóre. Po vedúcom góle FKM ubehli len tri minúty, a domáci priaznivci mohli jasať opäť. Hosťujúci brankár Bačík sa vybral za loptou až k rohovej zástavke, tam mu ju však zobral dotieravý Muchaya a dokráčal s ňou prakticky až do opustenej brány. Domácim vliali dva góly v súperovej sieti na kopačky pohodu, ale hostia mohli v predposlednej minúte prvého dejstva znížiť. Dobrú strelu zo strednej vzdialenosti brankár Strelčík vyrazil iba pred seba, ale Detkova dorážka mierila vysoko nad prázdnu bránu. V druhom polčase Novozámčania prenechali iniciatívu hosťom, a spoliehali sa na rýchle kontry. V 55. minúte dostal dobrú loptu do voľného priestoru striedajúci Kuridze, jeho center našiel Kingamba, ktorý prízemnou krížnou strelou z hranice šestnástky nedal brankárovi najmenšiu šancu – 3:0. O osude stretnutia bolo prakticky rozhodnuté. V 76. minúte opäť vyšiel domácim rýchly protiútok. Tento krát centroval sprava ďalší striedajúci hráč Švajda a Kingambo doklepával loptu do prázdnej brány z tesnej blízkosti. Novozámčania potom až do konca kontrolovali hru, ale hosťom sa predsa len podarilo dať čestný gól. Päť minút pred koncom sa exportnou strelou do šibenice prezentoval Živčič.