MLÁDEŽ FKM: Dievčatá FKM získali na domácom turnaji bronzové medaily

Dňa 18. 02. 2018 (nedeľa) si dali opäť, tento krát už po šiesty krát, rande družstvá na mládežníckom turnaji SVX cup 2018 v novozámockej ŠH Milénium. Účastníci boli v predstihu v live žrebovaní cez sociálnu sieť vyžrebovaný do dvoch základných skupín. Družstvá na prvom a druhom mieste v oboch skupinách ďalej postúpili do skupiny o konečné 1.-4. miesto, naopak družstvá na treťom a štvrtom mieste putovali do skupiny o konečné 5.-8. miesto, pričom v oboch prípadoch sa už odohraté zápasy preniesli do záverečných skupín. Po výdatnej porcii zápasov (až 20) vzišiel premiérový víťaz SVX cupu TJ Veľké Lovce. Strieborné medaile si z rúk generálneho sponzora turnaja I. Bajnoka (SVX s.r.o.) prebrali hráči z GA Kolárovo, no a usporiadajúcemu oddielu FKM Nové Zámky girls sa po práve leskli na hrudi bronzové medaile. Pre všetky družstvá boli pripravené hodnotné ceny, ba dokonca aj finančné prémie. Najlepším brankárom turnaja bol vyhodnotený I. Hlinka z Komáromu, ako strelecky najdisponovanejší (13 gólov) sa ukázal D. Hajdúch z Veľkých Loviec, no a najlepším hráčom sa stal Áron Fördős z Kolárova, ktorý pôsobí na striedavý štart aj v našom klube.

V stredu 4. októbra sme sa v Seredi s kategóriou U12 pod vedením trénera Mareka Kodhaja premiérovo predstavili na krajskom kole MINI CHAMPIONS LEAGUE Slovensko. Prvá skúsenosť dopadla vyníkajúco, keďže sme získali bronz. Len tesne nám uniklo prvé miesto. O všetkom sa rozhodlo v zápase proti Leviciam, v ktorom sme vyhrávali 3:2, ale napokon sme prehrali štvorgólovým rozdielom. Tento projekt je súčasťou Grassroots programu SFZ a je určený pre futbalové kluby I., II. a III. žiackej ligy v sezóne 2017/18 bez účasti futbalových klubov so štatútom Futbalovej Akadémie. Hrá sa na miniihriskách s umelou trávou a je určený pre chlapcov a dievčatá v kategóriách mladších žiakov U12 a žiačok U14. Organizátorom podujatia je Slovenský futbalový zväz. Víťazom sa stalo prvoligové družstvo Levíc, v ktorom pôsobí niekoľko našich odchovancov. Držíme im palce v celoslovenskom finále.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY MLÁDEŽE: Dominancia U12 naďalej trvá, ostatné tímy príliš nepotešili

Okrem jasného víťazstva mladších žiakov U12 nám tento víkend veľa radosti nepriniesol. Starší dorastenci U19 doma tesne podľahli svojmu súperovi z Dubnice n./Váhom, keď neudržali jednogólové vedenie po ukážkovej hlavičke Vargu. Tentokrát u nich absentovala typická domáca bojovnosť, na ktorú sme zvyknutí, čo bolo zrejme základnou príčinou straty bodov. V stredu majú, rovnako ako mladší dorastenci, opäť doma šancu na reparát proti Malackám. Ďalšie zaváhanie by ich mohlo dostať do nepríjemnej pozície, preto im silno držíme palce a veríme vo víťazstvo. Starší žiaci U15 v oslabenej zostave žiaľ prerušili sériu bez prehry tesne porážkou proti Topoľčanom, pričom len vďaka nadpriemernému výkonu gólmana Pecha nebol výsledok jednoznačnejší. Mladším žiakom U13 zápas príliš nevyšiel a domácim jednoznačne podľahli. Žiacke tímy vycestujú už v stredu do Piešťan. Prípravkárske tímy mali vo svojich súťažiach voľno.

AJ MLADŠÍ ŽIACI U12 ŠAMPIÓNMI OKRESU - OVLÁDLI SME HALOVÁ SEZÓNU ObFZ

Vyvrcholením halovej sezóny ObFZ N. Zámky bol sobotňajší turnaj mladších žiakov v kategórii U12, ktorý sa uskutočnil v Športovej hale Milénium. Patrónom podujatia je slovenský reprezentant Kornél Saláta. Spanilú jazdu predviedli naši chlapci pod vedením trénera Mareka Kodhaja. Nestratili ani bod, nastrieľali celkovo 34 gólov (!!!), neinkasovali ani jeden (!!!) a zaslúžene sa tešili z celkového triumfu. Najlepším strelcom turnaja sa stal Matúš Kucman s 12 gólmi. Môžeme teda skonštatovať, že sme sa stali absolútnymi šampiónmi okresu v halovej sezóne 2016/17. Postupne triumfovali na svojich turnajoch všetky družstvá FKM - muži, dorast, starší aj mladší žiaci. SME NA VÁS HRDÍ !!!