Víkendové duely hodnotia mládežnícki tréneri. Dorastenci tentokrát nenadchli. Naopak, veľmi nás potešili žiacke tímy v druhej lige.

STARŠÍ DORAST

Nové Zámky – Gabčíkovo 0:3

Norbert Čoknay: „Súper posilnení hráčmi z Dunajskej Stredy hral rýchlo, agresívne, dôrazne, ale aj korektne, tak ako sa futbal hrať má. Nezachytili sme úvod zápasu. V druhom polčase sme si vytvorili aký-taký tlak, vypracovali dve dobré príležitosti, ktoré sme žiaľ nepremenili. Súper nás zato vytrestal. V tomto zápase bola kvalita jednoznačne na jeho strane.“

MLADŠÍ DORAST

Nové Zámky – Gabčíkovo 0:2

Roman Hausleitner: „Dostali sme dva lacné góly ktoré trochu nalomili naše sebavedomie v prvom polčase. Do druhého sme preskupili formácie, čo sa prejavilo na aktivite hlavne zálohy, ale nakoniec pretože sme zostali strelecky impotentní si zaslúžene tri body zobral súper. Za predvedenú hru v druhom polčase by sme si boli aspoň bod zaslúžili, ale bez streleného gólu sa nevyhráva. Chlapci musia ešte dozrieť, aby dokázali kvalitne zabojovať o dobrý výsledok“

STARŠÍ ŽIACI

Pov. Bystrica – Nové Zámky 0:2

Alexander Laki: „Snažili sme sa hrať od začiatku zdravo agresívne, hlavne na loptu, čo sa nám vyplatilo. Operovali sme aj častým prenášaním ťažiska hry, čo na súpera, ktorý chcel hrať futbal platilo. Spôsob hry, ktorým sme sa prezentovali na Považí, nám priniesol úspech. Podobne by sme sa chceli prezentovať aj v ďalších zápasoch.“

MLADŠÍ ŽIACI

Pov. Bystrica - Nové Zámky 0:5

Marek Kodhaj: „Na zápas sme nastúpili v oklieštenej zostave, chýbalo nám päť hráčov zo základu pre choroby a zranenia. Mladí chlapci z U12, ktorí dostali dôveru nesklamali, presvedčili o svojich kvalitách a aj v takejto zostave sme súpera prakticky do ničoho nepustili. Vyhrali sme presvedčivo a zaslúžene.“

Roman Guliš

Foto: Futbaloviny /FB/